Виробничо-будівельна

група компаній

Піноблоки

Під час будівельних робіт звичну цеглу дедалі частіше замінюють піноблоками. Матеріал непогано зарекомендував себе: легкий, міцний, має гарні теплоізоляційні властивості, коштує недорого.

Класифікація пінобетонних блоків

Прийнята класифікація зі щільності матеріалу, від якої залежать основні характеристики виробів: питома вага, навантаження, що сприймається, теплопровідність, звукоізолююча здатність.

Теплоізоляційні (D150-D400). Морозостійкість і міцність цього типу піноблоків не нормуються. Міцність складає В0,75. Теплопровідність низька. Щодо конструкції – теплоізоляційні (D500, D600, D700, D800). Мають підвищену, у порівнянні з попереднім типом, міцність. Навантаження – до 30 кг/см2. Конструкційні (марки D1000, D1100 і D1200). Характерна збільшена щільність. Клас міцності – В12,5 (максимально). Щодо конструкції – поризовані (марки від D1300 до D1600). Позначень у ДСТУ не мають, виробляються невеликими партіями.

Технологічні особливості виготовлення поділяють піноблоки на групи:

 • Армовані: у процесі виготовлення обов’язково додається поліпропіленова фібра для підвищення міцності виробу.
 • Формовані: виробляються за допомогою форм, оснащених перегородками.
 • Нарізні: за допомогою сталевої струни нарізується готова сира суміш.
 • Автоклавні пінобетонні блоки висушують за високих температур. Неавтоклавні тверднуть у пропарювальних камерах або за природних умов.

Способи застосування

Блоки з пінобетону використовуються на різноманітних етапах будівництва. На особливості застосування впливають технічні характеристики матеріалу.

Теплоізоляційні блоки можна використовувати для утеплення перекриття між поверхами, несучих стін і підпокрівельного простору. Використовують, щоб заповнити монолітний каркас.

Теплоізоляційні-конструкційні, через їхню підвищену міцність, можна використовувати для перегородок, несучих стін невисоких споруд.

Конструкційний тип піноблоків купують для зведення несучих стін. Необхідно брати до уваги, що знадобиться додаткова теплоізоляція.

Пінобетон можна використовувати для заливки опалубки (незнімної). Для фундаменту не підходить, оскільки має комірчасту структуру.

Технологія виготовлення

Компоненти:

Портландцемент (М400). В’яжучий засіб. Пісок або керамзит. Наповнювач. Піноутворювачі. Концентрат, виготовлений на основі клею, желатину, каніфолі. Вода. Вимоги – співвідношення з цементом 1:2:5, температура 22 – 25 °С.

Основних технологій виготовлення всього дві:

 1. Змішуються всі компоненти (у змішувачі). Повітря у готовий розчин втягується завдяки інтенсивному перемішуванню. Плюси – простота і доступність методу. Мінуси – отримання піни через рухливий розчин, необхідність використання хімічних добавок.
 2. У заздалегідь приготовлений розчин подається піна, яку отримано у піногенераторі. Технологія дає змогу контролювати процес на всіх етапах, але необхідно використовувати дороге обладнання.

Якісна сировина, відсутність похибок у складі та дотримання технології виробництва гарантують, що готовий матеріал буде мати необхідні відмінні властивості.

З питань співпраці зв’яжіться з нами зручним для Вас способом

  Замовити зворотний дзвінок
  Ми зв’яжемося з Вами протягом години   Замовити зворотний дзвінок
   Ми зв’яжемося з Вами протягом години